Powołując się na zgłoszone komentarze Yellen na temat tego, w jaki sposób podstawową użytecznością kryptowalut jest „nielegalne finansowanie”, Smith powiedział, że głównym celem stowarzyszenia była pomoc szefowi skarbu w „zrozumieniu wartości sieci kryptowalutowych”:

„Naszym priorytetem numer jeden jest pomoc Yellen w zrozumieniu, że kryptowaluty wykraczają poza finansowanie przedsiębiorstw przestępczych ”.

Yellen była krytykowana przez sektor kryptograficzny za opisanie Bitcoina jako:

„wyjątkowo nieefektywnego sposobu przeprowadzania transakcji” i spekulowanie, że BTC nie jest  szeroko stosowany jako mechanizm transakcyjny.

Pomimo pozornej wrogości wobec Bitcoina, Yellen wyraziła otwartość na scentralizowane DLT, a sekretarz stwierdziła, że ​​cyfrowy dolar może oferować „szybsze, bezpieczniejsze i tańsze płatności” niż istniejąca waluta fiducjarna.

Przepisy w USA, a kryptowaluty

Adam Traidman, dyrektor generalny portfela kryptowalut BRD podkreślił obawy dotyczące przepisów dotyczących portfeli i transakcji krypto-krypto, stwierdzając, że jednym z  głównych celów legislatywy amerykańskiej jest uznanie, że transfery kryptowalutowe będą musiały spełniać zasady dotyczące przelewów. Takie działanie bez dwóch zdań zaszkodzi branży kryptowalutowej.

Niektórzy w społeczności kryptowalut wyrazili również zaniepokojenie kandydatem Joe Bidena na przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Warto w tym momencie przypomnieć, że Gary  Gensler – wcześniej opisał ICO Ethereum 2014 jako niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych.

Na początku tego tygodnia Gensler powiedział Senackiej Komisji Bankowej, że SEC będzie pracować nad zapewnieniem tego, by rynki kryptowalut były wolne od oszustw i nadużyć. Jednocześni Gensler zaznacza, że za większość oszustw kryptowalutowych odpowiadają giełdy. Nic dziwnego, że taka osoba na stanowisku finansowym może przynieść sporo negatywnej energii do świata kryptowalut.

 

Summary